Home office és a masszázs

Home office és a masszázs

Napjainkban az ülőmunka elterjedése, azon belül különösképpen a „home office” bevezetése rendkívüli módon növeli a gerinc és mozgásszervi problémákat. Akik hajlamosak voltak a mozgásszegény életmódra, azok még azt a napi 5-10 perc sétát is kiiktatták az életükből, amit a munkahelyük és a parkoló vagy a buszmegálló között tettek meg.

A home office legnagyobb hátránya

A távmunka olyan veszélyeket jelent az alkalmazottak testi egészségére nézve, amelyek váratlanok és kezdetben akár észrevétlenek lehetnek.

A legnagyobb probléma, hogy hosszútávon nem rendezkedtünk be az otthoni munkavégzésre, ami komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez pedig a home office legnagyobb hátránya.

Távmunka nem megfelelő testtartásban

Az irodákban számos eszköz segített a helyes testtartásban pl. ergonomikus székek, állítható asztalok, deréktámasz stb. Ezzel szemben otthon, a „kényelmes” home office-ban órákat görnyedünk a karfa nélküli konyhai széken, kanapén, és – nem viccelek – ismerek olyat, akinek vasalódeszkán van a laptopja.

Azt hiszem, nem kell ecsetelnem a káros hatásokat, hogy a lógó fej mennyire megterheli a nyakat, a trapézizmot, a görnyedt tartás gátolja a tüdőt funkciója végzésében, a derék milyen terhelésnek van kitéve vagy, hogy a lábaknak mennyire hiányzik a mozgás, a séta.

A keringés, az életet jelentő vér, ha nem mozog, ott pangás indul, fájdalom, izomsorvadás, visszér és még sorolhatnám. Ezt próbálják sokan kávéval kompenzálni.

Természetesen létezik megoldás: a mozgás.

Minden nap mozogjunk! Napi 1 órás séta mindenképpen szükséges, munka közben időnként álljunk fel és mozgassuk át az izmainkat. Ülés közben ügyeljünk arra, hogy a térdek kb. derékszögben legyenek, a talpak pedig a talajon. Használjunk karfás széket, ülőpárnát és fogyasszunk megfelelő mennyiségű nem hideg és nem szénsavas vizet!

Home office-hoz megfelelő székek

Home office és a masszázs

Apropó megoldás, itt jövök én a képbe. A masszázst nevezik a lusták sportjának is. Egy 60 perces masszázzsal már sokat tehetünk az egészségünkért. A svédmasszázs elsősorban az izmokat és a nyirokrendszert stimulálja az egész testben és kimozgatjuk az ízületeket is.

Ha már feszülések, letapadások is vannak, használhatjuk a köpölyt, gua shát. Az ellazult, feloldott izmok nem fognak utána fájdalmat okozni, megszűnhet a rossz testtartás is.

Heti, kétheti rendszerességgel a masszázs megfiatalít. Csökken vagy megszűnik a fájdalom, javul az alvás minősége, csökken a stressz, feszesebb lesz az izomtónus, csökken a túlsúly, javul a közérzet.

 Nem kell, hogy a home office fájdalommal járjon, a masszázs nem luxus.

Ha segíthetek, foglalj hozzám időpontot.

Törődj a testeddel, hálás lesz érte!